Real time web analytics, Heat map tracking
A+ A A-

Samsung DA-E 750 – ciepłe i czyste brzmienie

Dźwięk, który generowany jest przez wzmacniacz z lampami próżniowymi należy niewątpliwie do najbardziej miłych dla ucha. Stąd ciekawość wzbudziła informacja, że Samsung wypuścił na rynek zestaw głośnikowy dedykowany do urządzeń przenośnych. Niedawno Samsung DA-E 750  przeszedł test w naszej redakcji.

 

Kiedy sprzęt dotarł do mnie, zadziwiła mnie trochę waga pudełka. Po chwili jednak przypomniałem sobie, że jest to zestaw z lampami próżniowymi, więc musi też mieć odpowiednie transformatorki, co samo w sobie powoduje zwiększenie wagi.

Samsung DA-E 750Po rozpakowaniu urządzenia przyjemnie zaskoczył mnie design tego zestawu. Całość wykonana jest z porządnego materiału przypominającego drewno i wykończona na wysoki połysk. Dzięki temu spokojnie można postawić zestaw w każdym miejscu i nie będzie on powodował „zgrzytu” w żadnym wnętrzu. Dodatkowym atrybutem „ozdobniczym” jest pomarańczowa poświata pracujących lamp próżniowych.

Ale, choć nie bez znaczenia, to nie względy designu spowodowały moje zainteresowanie tym sprzętem. Ciekaw byłem, jakie efekty da połączenie technologii analogowej (lampy próżniowe) z technologią cyfrową (mp3, czy streaming). I tutaj musze powiedzieć, że nie zawiodłem się. Dźwięk wydobywający się z tego zestawu brzmi naprawdę nieźle. Zastosowane w zestawie głośniki nie są zbyt wielkie – średnica ok. 15 cm. – jedna w połączeniu z zastosowanymi technologiami, dają niezłe odwzorowanie niskich dźwięków.
Podłączałem do zestawu Samsung DA-E 750 różne źródła – tablet, tuner FM, smartfona. I za każdym razem moje ucho cieszyło się słyszanymi dźwiękami. Reprodukowane dźwięki zapewniały precyzyjne odtworzenie zarówno wysokich dźwięków jak i niskich zapewniając jednocześnie ciepłe brzmienie całości. Muszę jednak przyznać, że czasami konieczne było wyłączenie „podbicia” basów, gdyż reprodukowana muzyka stawała się nieczytelna. Tuner czy tablet trzeba było podłączyć, znajdującym się w zestawie, kabelkiem jack-jack, natomiast smartfona można już było „sparować” korzystając z technologii Bluetooth.

Niewątpliwym atutem testowanego urządzenia jest możliwość bezprzewodowego połączenia z innymi urządzeniami Samsunga np. smartfonem, odwtarzaczem DVD czy Zestaw głośnikowy Samsung DA-E 750telewizorem. Muszę przyznać, że najczęściej korzystałem z przełączania dźwięku z telewizora na testowany zestaw podczas jednego z telewizyjnych programów muzycznych.
Podsumowując, testowany zestaw głośnikowy zdecydowanie powinien zadowolić większość użytkowników cyfrowych formatów muzycznych (np. mp3), którzy słuchają swoich ulubionych utworów zarówno poza domem (na smartfonie) jak i w domu – również bezpośrednio z telefonu. Oferowane brzmienia w pełni pokazują zalety wzmacniacza opartego na lampach próżniowych.

W mojej ocenie ergonomię korzystania z tego sprzętu mógłby poprawić, nawet niewielki, ale jednak wyświetlacz pozwalający na wybieranie źródeł czy głośności. Zaimplementowane rozwiązanie podczas wyszukiwania źródła dźwięku pokazuje jedynie piktogramy potencjalnych źródeł, natomiast przy dodawaniu czy zdejmowaniu głośności całość paneliku po prostu mruga.

 

Dopracowany design zestawu
Możliwość dokowania telefonów Samsung i Apple
Ciepłe i czyste brzmienie dźwięku
Bezprzewodowe podłączanie urządzeń zewnętrznych (DVD, TV, smartfon)

Mało intuicyjny panel sterowania

Ostatnio zmienianyniedziela, 09 czerwiec 2013 23:17

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.