Real time web analytics, Heat map tracking
A+ A A-

Żelazko Bosch SensiXX – test

Prasowanie koszuli wydawało by się prosta czynność. Jednakże niejednokrotnie wywołuje w prasującym „zgrzytanie zębami”. I to nie dlatego, że wypalił dziurę, a raczej dlatego, że mimo intensywnego prasowanie koszula dalej robi wrażenie wygniecionej.

Do naszej redakcji trafiło na pewien czas żelazko Boscha z linii SensiXX. Ponieważ codzienne ubrania większości rodziny  wymagają prasowania, z przyjemnością wziąłem do ręki przesłane żelazko i postanowiłem sprawdzić czy jakie ono jest w porównaniu z tym, którego używam codziennie – szczególnie, że gdzieś w oko wpadła mi reklama tego żelazka.
Po pierwsze wygląd. Sensixx, po wyjęciu z pudełka, prezentuje się całkiem ładnie. Wszystkie plastiki są dobrze dopasowane a kolorystyka ciekawa. Po wzięciu do ręki można powziąć podejrzenie, że może się nim dobrze prasować: pasuje do ręki i ma odpowiednią wagę. Przejechanie palcem po stopie żelazka potwierdza to podejrzenie. Nie pozostaje więc nic innego jak podłączyć je do prądu i prasować, prasować …

Żelazko Bosch SensixxPo drugie – ustawienie temperatury. Na pierwszy rzut oka pokrętło regulujące temperaturę prasowania wydaje się nieco skomplikowane. Jednak chwila uważnego prześledzenia napisów i piktogramów i wiadomo, jak ustawić odpowiednią do prasowanego materiału temperaturę. Bosch Sensixx pozwala również na wybór ustawienia i-Temp, która umożliwia komfortowe prasowanie wszystkich rodzajów tkanin przy pomocy jednego ustawienia temperatury. Jej poziom jest na tyle wysoki, by rozprasować wszystkie zagniecenia, i na  tyle niski, by chronić wszystkie delikatne tkaniny. Wyposażenie żelazka w i-Temp pozbawia nas konieczności wcześniejszego sortowania ubrań, skracając czas, jaki poświęcamy prasowaniu. Dodatkową ochronę ubrań podczas prasowania zapewnia AntiShine. Wybierając tę funkcję żelazko dostosowuje wysokość temperatury  do ciemnych i delikatnych tkanin, a nawet odzieży z nadrukiem. Program AntiShine zapobiega ich przyklejeniu się  do stopy żelazka, a także chroni tkaniny przed tzw. wybłyszczeniem.

W naszych zabieganych czasach, kiedy nie ma czasu na wydzielenie pory dnia na prasowanie, tylko robi się to „w locie” pomiędzy przygotowaniem śniadania a dopilnowaniem dzieci, ważnym jest zabezpieczenie przed wypaleniem dziury w koszuli czy bluzce dziecka. Bosch Sensixx wyposażony jest we wbudowany w rączkę czujnik dotyku, który aktywuje grzanie w momencie kiedy łapiemy żelazko aby postawić je na prasowany materiał. Kiedy odstawimy je na deskę i puścimy uchwyt, żelazko przestaje grzać a jednocześnie „pobłyskuje” na niebiesko, żeby zwrócić nasza uwagę czy jednak nie postawiliśmy go na koszuli zamiast na podstawce. Wygodna funkcja.

Obecne żelazka prasują korzystając, oprócz temperatury, także z gorącej pary. Większość żelazek, które miałem w ręku miały dość niewygodny i mały wlew wody do pojemnika. Budowa stopy żelazka Bosch SensixxTestowane żelazko ma naprawdę wygodny i, co najważniejsze, duży otwór do napełniania pojemnika na wodę.

Jak wspomniałem na początku, w pierwszym rzucie oka na żelazko spojrzałem także na jego stopę. Później przyjrzałem się jej dokładniej. Stopa żelazka Bosch Sensixx (Ceranium Glissee) została zaprojektowana tak, żeby wyrzut pary oraz prasowanie można było podzielić na 3 etapy:
Etap pierwszy odpowiada za wstępne naparowanie, które umożliwiają mikro otwory parowe.
Etap drugi to intensywne parowanie – duże otwory parowe.
Etap trzeci – suszenie i wygładzanie.

Jednocześnie stopa żelazka została wzbogacona o nowy rozkład otworów i kanalików parowych. To dzięki nim para jest lepiej rozprowadzana, a przez to szybciej i dokładniej dociera do włókien tkanin.

Jeżeli do tego wszystkiego dołożymy długi (2,5 metra) przewód zasilający to można powiedzieć, że żelazkiem Bosch Sensixx naprawdę świetnie się prasuje i koszule, które wymagają mocniejszego dociskania mojego codziennego żelazka, lub powtórnego przejechania niektórych części, żelazkiem Boscha udało mi się wyprasować za pierwszym razem i bez poprawek. Generalnie żelazko spisywało się podczas testów (czyli ciężkiej pracy) nieźle i jest warte polecenia.

+
SensorSecure – czujnik dotyku
Funkcja i-Temp
Program AntiShine
Duża moc i wyrzut pary

-
Nieco skomplikowane (na początku) ustawianie temperatury

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.