Real time web analytics, Heat map tracking
A+ A A-

Test odkurzacza Philips Power Pro FC9922

Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro FC 9922 Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro FC 9922 materiały prasowe

Do redakcyjnych testów trafił kolejny model odkurzacza bezworkowego marki Philips - PowerPro FC 9922.

 

Już na pierwszy rzut oka nowy model (Philips FC 9922) różni się od poprzedniego modelu (Philips Power Pro Active) po pierwsze wielkością bryły, a po drugie Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro FC 9922ciekawszymi kolorami. Można odnieść wrażenie, że projektanci tego modelu postanowili, że będzie się on wyróżniał nie tylko właściwościami, ale także swoim wyglądem i wyglądem akcesoriów. Podstawowa szczotka, rzuca się w oczy dzięki trójkolorowym wykończeniem a w szczególności wybijają się jasnobłękitne podnoszone szczotki. Duże przyciski włączania i zwijania przewodu zasilającego dopełniają całości.

Można odnieść wrażenie, że model ten został przemyślany również pod kątem łatwości użytkowania. Stosunkowo długi kabel zasilający – 8 metrów – pozwala na swobodne operowanie nawet w kilku pomieszczeniach, bez konieczności przepinania się między gniazdkami. Całkowity zasięg pracy to 11 metrów. Dość długa jest także giętka rura ssąca i teleskopowa rura do akcesoriów pozwalają na sięganie z odkurzaniem praktycznie wszędzie. Jeśli do tego dołożymy końcówkę do odkurzania miejsc niedostępnych – sięgniemy w każde miejsce czy to na dole czy tez pod sufitem. Zresztą trzeba przyznać, że liczba akcesoriów (końcówek) jest imponująca – w sumie pięć różnych szczotek, w tym także turboszczotka. Choć trzeba przyznać, że najefektowniej prezentuje się podstawowa szczotka (TriActiveMax) która została zaprojektowana w dość ciekawych kolorach, ale przede wszystkim ruchome szczotki nie są schowane wewnątrz, tylko wyprowadzone na obudowę tej końcówki. Daje to ciekawy efekt wizualny, ale także nieźle sprawdza się w codziennym sprzątaniu.

Philips FC 9922 jest większy od wcześniej testowanego modelu bezworkowego. Większe są też kółka, dzięki którym odkurzacz łatwo się przemieszcza, nawet jeśli po drodze są progi. Można spokojnie powiedzieć, że „jeździ się łatwo” tym odkurzaczem.

Większa obudowa odkurzacza to również całkiem spory pojemnik na kurz – ponad 2 litry, dzięki czemu nie trzeba opróżniać do po każdym odkurzaniu (nawet Odkurzacz bezworkowy Philips PowerPro FC 9922dość sporej powierzchni domu). Dobrym rozwiązaniem wydaje się być przeniesienie filtra powietrza z pojemnika na kurz (jak we wcześniejszym modelu było) bezpośrednio do obudowy odkurzacza. Po pierwsze – zatrzymywanie kurzu jest lepsze, po drugie nie ma zagrożenia, że filtr wypadnie niezauważony podczas opróżniania pojemnika z kurzu.

Wyprowadzenie specjalnej rączki do operowania odkurzaczem jest rozwiązaniem podnoszącym komfort pracy z modelem Philips FC9922. Najfajniejszą rzeczą jest pilot zdalnego sterowania. Ze wszystkich funkcji testowanego odkurzacza Philips FC 9922 – ta wydaje się być najbardziej przydatna. Wielokrotnie podczas odkurzania trzeba odłożyć rurę, by po coś sięgnąć lub przesunąć, wtedy najczęściej odkurzacz pozostaje włączony – w testowanym modelu nie ma takiej potrzeby, w rączce mamy przycisk wyłączania. Obok mamy dwa przyciski pozwalające zmieniać siłę ssania – co jest naprawdę znacznie wygodniejsze niż sięganie do pokrętła czy przycisku na obudowie. Choć trzeba przyznać, że były momenty, kiedy trzeba było przybliżyć rączkę do odkurzacza, żeby pilot zadziałał.

Podsumowując, testowany odkurzacz Philips 9922 pozwala na sprawne i dokładne odkurzanie każdej, nawet bardzo zróżnicowanej powierzchni. Dołączone końcówki umożliwiają sięganie do trudno dostępnych miejsc. Przy stosunkowo niskiej mocy elektrycznej (650 W), Philips jest w stanie wytworzyć podciśnienie 17 kPa, dzięki czemu osiąga dość dużą moc ssania. Wart jest polecenia, szczególnie do sprzątania mieszkań gdzie mieszkają alergicy (filtr HEPA 13) czy też są zwierzęta domowe (koty lub psy).

Odkurzacz bezworkowy PhilipsPower Pro FC 9922 Odkurzacz bezworkowy PhilipsPower Pro FC 9922  Odkurzacz bezworkowy PhilipsPower Pro FC 9922  Odkurzacz bezworkowy PhilipsPower Pro FC 9922 


+
8 metrowy kabel zasilający
Pilot zdalnego sterowania
Duże koła
5 końców do odkurzania w zestawie

-
Słaby zasięg pilota

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.