Real time web analytics, Heat map tracking
A+ A A-

Sony NEX-F3 - lekki i nieduży aparat

Firma Sony zaprezentowała nowy, systemowy aparat kompaktowy NEX-F3, który jakością wykonywanych zdjęć może z powodzeniem konkurować z lustrzankami cyfrowymi. To lekkie, wygodne w noszeniu urządzenie pozwoli cieszyć się jakością obrazu „z dużego aparatu” jeszcze większej grupie odbiorców.

Sony NEX F 3Aparat NEX-F3, tak jak pozostałe modele w rodzinie α z gniazdem typu E, nie zawiera lustra, dzięki czemu ma kieszonkowe rozmiary. 16,1-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor™ APS HD CMOS, znacznie większy od matryc w aparatach kompaktowych, przechwytuje więcej światła, a w efekcie rejestruje wysokiej jakości obraz o niskim poziomie szumów, zarówno na fotografiach, jak i filmach Full HD (50i/25p). Pozwala też na łatwe połączenie ostrego pierwszego planu i pięknie rozmytego tła — tak jak w tradycyjnych lustrzankach cyfrowych.

Łatwe jest także wykonywanie autoportretów: wystarczy obrócić wyświetlacz LCD o 180° i trzymając aparat w wyprostowanej ręce, nacisnąć spust migawki, lub zdać się na automatykę funkcji wykrywania uśmiechu. Wbudowana lampa błyskowa znakomicie ułatwia zdjęcia w słabym świetle i w pomieszczeniach. Ta wprowadzona już w modelu NEX-7, podnoszona lampa umożliwia rozjaśnienie portretów i innych zdjęć bez konieczności noszenia dodatkowych lamp.

 Dzięki aparatowi NEX-F3 nawet początkujący fotografowie bez wysiłku uzyskają znakomite zdjęcia portretowe. Tryb automatycznego komponowania portretów samoczynnie określa położenie fotografowanej osoby i kadruje scenę, zapewniając w rezultacie pięknie skomponowane zdjęcia portretowe o dużej rozdzielczości.

Sony NEX F 3Dawniej fotografowanie w zbliżeniu oznaczało konieczność zapakowania do torby mocniejszego obiektywu. Obecnie można jednak skorzystać z funkcji Image Zoom, która podwaja efektywny zoom obiektywu. W takim przypadku o zachowanie znakomitej szczegółowości obrazu oraz wysokiej jakości przejść tonalnych i faktur zadba unikatowa technologia Sony By Pixel Super Resolution. W efekcie, na urlopie i przy codziennym fotografowaniu można korzystać z powiększonej ogniskowej, nie nosząc dodatkowego sprzętu.

Model NEX-F3 pomoże wybrać odpowiednie funkcje i ustawienia nawet początkującym użytkownikom aparatów cyfrowych. W trybie zaawansowanej automatyki (Superior Auto) urządzenie automatycznie rozpoznaje szeroki wachlarz scen i obiektów, i dobiera ustawienia i parametry z wprawą godną doświadczonego fotografa. Szereg cech aparatu NEX-F3 ucieszy tych miłośników fotografii, którym nie wystarcza już automatyczny aparat kompaktowy. Jedną z nich jest duży uchwyt, który zwiększa wygodę trzymania aparatu i ułatwia obchodzenie się z urządzeniem.

Dzięki większej wydajności, po jednym ładowaniu można teraz wykonać do 470 zdjęć, a więc w przybliżeniu o 18% więcej niż przy użyciu modelu NEX-C3. System ładowania przez łącze USB ułatwia podładowywanie akumulatora w podróży itp.

SEL18200LE: teleobiektyw zmiennoogniskowy 18 — 200 mm F3,5-6,3

Sony NEX F 3 z teleobiektywem Wyruszając w podróż z aparatem NEX-F3, warto zabrać także nowy obiektyw E18 — 200 mm F3,5-6,3 OSS LE (SEL18200LE ). Ten lekki poręczny model cechuje się dużym, 11-krotnym zoomem optycznym i znakomitą rozdzielczością. Jest o 12% mniejszy i lżejszy od poprzedniego modelu SEL18200, a dzięki stabilizatorowi obrazu Optical SteadyShot skutecznie kompensuje skutki drgania rąk. Funkcja bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości pozwala z kolei precyzyjnie korygować ostrość w celu twórczego kształtowania pięknych obrazów. Do aparatu NEX-F3 można nabyć szereg dopasowanych akcesoriów. Miękki futerał LCS-EMH zapewni szybki dostęp do aparatu z założonym obiektywem, a futerał LCS-EJC3 zapewni ich całkowitą ochronę.

Nowy systemowy aparat kompaktowy Sony NEX-F3 będzie dostępny w Polsce w końcu czerwca 2012 r.

Dodatkowe informacje

 • Podstawowe cechy:
  • Przetwornik obrazu APS-C o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela
  • Odchylany o kąt 180° wyświetlacz LCD: łatwość wykonywania autoportretów
  • Wbudowana lampa błyskowa pomocna przy słabym oświetleniu
  • Automatyczne komponowanie portretów
  • Zapis filmów Full HD w formacie AVCHD (50i/25p)
  • Funkcja Clear Image Zoom: podwajanie efektywnej ogniskowej przy zachowaniu pełnej liczby pikseli
  • Tryb zaawansowanej automatyki (Superior Auto)
  • Akumulator na 470 zdjęć i łatwe ładowanie przez USB

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.