Real time web analytics, Heat map tracking
A+ A A-

Samsung przedstawia szybką pamięć SSD 512GB

Samsung Electronics przedstawia  pierwszą pamięć SSD (Solid State Drive) opartą na układach NAND pracujących w trybie toggle-mode DDR. Nowa 512 gigabajtowa pamięć SSD zapewni wydajne i bezpieczne przetwarzanie danych.

„Bardzo zaawansowane funkcje i cechy naszych nowych pamięci SSD uzyskaliśmy na skutek rozwoju technologii NAND flash oraz usprawnienia pracy kontrolerów i sterowników.” – powiedział Dong-Soo Jun, executive vice president Memory Marketing w Samsung Electronics. „Szybkie wprowadzenie zgodnego z najnowszą wiedzą rozwiązania toggle-mode DDR zapewni nam rolę największego gracza na rynku.” – dodał.

 Nowa 512GB pamięć SSD korzysta z 30 nanometrowych, 32 gigabajtowych układów NAND, których produkcję Samsung rozpoczął w listopadzie ubiegłego roku. Toggle-mode DDR razem z interfejsem SATA 3.0 Gbps umożliwiają odczytywanie danych z prędkością 250 MB/s i zapisywanie ich z prędkością 220MB/s. To trzykrotnie więcej niż w przypadku standardowego dysku twardego. Dzięki takim osiągom, dwa standardowej długości filmy DVD (ok. 4 GB każdy) mogą być na niej zapisane w zaledwie minutę.

Dzięki opracowaniu specjalnego kontrolera trybu toggle-mode DDR NAND, o niskim zapotrzebowaniu na energię, firmie Samsung udało się utrzymać pobór prądu na takim samym poziomie, jak w przypadku pamięci NAND SSD o pojemności 256 GB, wykonanej w 40 nm procesie produkcyjnym. Kontroler analizuje częstotliwość użycia i preferencje użytkownika dostosowując się do niego i automatycznie aktywuje tryb niskiego poboru mocy, który może przedłużyć czas pracy notebooka na baterii o godzinę, a nawet dłużej.

Pamięć Samsung 512GB SSD do ochrony zapisanych na niej danych, korzysta ze wzmocnionego, 256 bitowego algorytmu AES, zapewniając bezpieczeństwo w przypadku ataku hakera, zagubienia bądź kradzieży notebooka.

Nowe pamięci SSD Samsung zapewniają krótszy czas startu komputera i uruchamiania aplikacji. Przeprowadzone przez firmę testy pokazały nawet dziewięciokrotny wzrost wydajności komputerów wyposażonych w nowe pamięci SSD względem posiadających standardowe dyski twarde. Ponadto, funkcja inteligentnego zarządzania optymalizuje pracę w tle, co w połączeniu z popularną w Windows 7 funkcją TRIM zapewnia niezawodność pamięci w trybie zapisu.

Samsung planuje rozpoczęcie masowej produkcji pamięci 512GB SSD w lipcu. W efekcie w ofercie firmy znajdą się pamięci SSD o pojemności od 64 GB do 512 GB.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.