Real time web analytics, Heat map tracking
A+ A A-

Test kamery internetowej Logitech Webcam C210

Co prawda coraz więcej komputerów przenośnych wyposażonych jest we wbudowaną kamerkę internetową, to jednak wielu użytkowników pc-tów stacjonarnych zaintereowanych może być dobrą zewnętrzną kamerką internetową. Na tapetę wzięliśmy Logitech Webcam C210.

Co znajdziecie w zestawie?

Samo opakowanie jest dość duże, biorąc pod uwagę że w środku znajdziemy tylko same urządzenie, płytę CD ze sterownikami oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi. Sterowniki dostępne są również dla Windows 7 (32 lub 64 bit).

Specyfikacja

Kamera ta posiada matrycę o rozdzielczości 1,3 megapixela. Jednak video rejestrowanej jest z maksymalną rozdzielczością 640x480 pikseli co i tak w zupełności wystarcza do prowadzenia rozmów przez Skype lub inne komunikatory. Kamerka nie posiada regulacji ostrości, a ta ustawiona jest na 40cm i więcej. Kamerka wykorzystuje Technologię RightLight™, która automatycznie dostosowuje obraz przy słabym oświetleniu. Musze stwierdzić iż technologia ta działa. System ten nie zawsze idealnie ustawi kolory ale w porównaniu do innych kamer różnicę w jakości widać gołym okiem, szczególnie zwracając uwagę na balans bieli.

Sama kamerka prezentuje się bardzo ładnie. Przedni panel wykonany jest z wysokiej jakości plastiku, na którym widać ciekawy wzorek oraz małe logo firmy. W czasie nagrywania zapala się mała zielona dioda po lewej stronie obiektywu. Pod obiektywem znajdziemy malutką dziurkę dla wbudowanego mikrofonu. Kamerę na monitorze mocujemy za pomocą klipsa o ciekawej budowie. Nie ma on żadnej sprężyny, ale na obu jego końcach znajdują się małe kawałki gumy, która powoduje że wszystko trzyma się gdzie powinno.

Jakość obrazu

Jak już pisałem wyżej, kamerka radzi sobie wyjątkowo dobrze przy nagrywaniu obrazu w niezbyt naświetlonych pomieszczeniach. Jest to duża zaleta ponieważ nie lubię kamer wykorzystujących rażące oczy diody LED do dodatkowego oświetlenia twarzy. Obraz jest płynny, choć widać, że jest to urządzenie do prowadzenia rozmów przez Internet. Kolory nie są przekłamane, a w krawędzie nie są przyciemnione.

Oprogramowanie

Na uwagę zasługuje oprogramowanie, jakie dostarczone jest wraz z kamerą. Kontroler kamery internetowej, bo pod taką nazwą otwiera się wyskakujące okienko daje kilka dodatkowych możliwości. Przede wszystkim mamy tu możliwość cyfrowego powiększenia obrazu oraz przesunięcia obszaru nagrywania w dwóch płaszczyznach. Możemy również wstawić dowolne zdjęcie z naszego PC zamiast obrazu z kamerki, co może być wyjątkowo przydatne w czasie rozmów przez Skype ze rodziną lub znajomymi. Ale najciekawsza funkcja tego oprogramowania to system automatycznego śledzenia twarzy, dzięki któremu nie musimy się martwić o właściwe ustawienie kamerki, nasza twarz zawsze będzie w centrum obrazu.

Ocena

Moja ocena jest bardzo pozytywna, szczególnie w odniesieniu cena/jakość. Obecnie kamerę tą w różnych sklepach internetowych można kupić za około 50 zł. W tej cenie jest wyjątkowo dobry sprzęt, który w pełni zaspokoi potrzeby każdego.

Zalety:

- cena

- jakość obrazu

- jakość wykonania

- 2 lata gwarancji

Wady:

- brak regulacji ostrości

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.